News Feed

duben 90x80
balonky 90x80
cert 90x80
tv 90x80

Výstava Zahrada 2

Na konci měsíce dubna se chystáme společně navštívit velice pěknou výstavu Trnkova zahrada 2. Na děti čekají hned dvě patra plná zábavy. Interaktivní instalace na hranici animovaného filmu, počítačové hry, výstavy, dětského hřiště či divadla zavede děti i dospělé zpět do milované Trnkovy knížky.

Už jste někdy slyšeli o Štěkafonu? Unikátním hudebním nástroji, díky kterému vám může parta psů vyštěkat vaši oblíbenou melodii? Na Kočkodromu si zase můžete s nevrlým kocourem zahrát na babu – na tříkolkách! A potom je tu i Digihrab, Prstochod, Velrybárium, Slonograf, Trpaskop a další. Až budete na konci výstavy unavení, můžete si pohodlně lehnout do trávy pod Nebehledem a pozorovat rozkvetlé stromy, hmyz, ptáky, pouťový balónek či poletujícího draka.

Originální kybernetoskop, jak autoři výstavu nazývají, je tvořen několika scénami a kombinuje samotné vystavované artefakty s netradiční formou projekcí. Jejich základem jsou animace, které rozpohybují původní kresby z díla „Zahrada“ Jiřího Trnky. Promítá se na stěny, na strop, na zem, ve skříni i v hlavě trpaslíka. Návštěvník se tady setká například s mluvící velrybou, kterou v české verzi dabovala Jitka Molavcová.

Ojedinělá interaktivní výstava zaujme zejména děti mateřských a základních škol, bavit se ale budou i starší návštěvníci. Projekt Trnkova Zahrada 2 byl poprvé veřejnosti představen v lednu 2015 v Plzni, následovaly další úspěšné expozice ve Sladovně v Písku a v Malostranské Besedě v Praze. Během těchto tří realizací vidělo výstavu celkem více než 65 000 diváků. „Chtěli jsme, aby výstava byla skutečnou poctou původnímu dílu i jakýmsi jeho vzkříšením a oživením zároveň. Zahrada je živý organismus. Tak, jako zahrada skutečná. Je potřeba se o ni starat, kultivovat ji, upravovat. I naší Zahradu pečlivě opečováváme a na každé z repríz je nějaká drobná novinka. V Braníku se například mluvící velryba objeví v plechovce od sardinek.” vysvětluje jeden ze Zahradníků Matyáš Trnka.

Výstava Trnkova Zahrada 2 se bude konat od 1. března do 31. května v Praze – Braníku v areálu Vltavanů 229.

Your email address will not be published. Required fields are marked *